top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Tabanlık yaptırmadan önce merak ettiğiniz bazı konuları aşağıda sizinle paylaştık.

kisiye-ozel-tabanlik.jpg
FAQ: Welcome

Yürüme Analizi Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Doktor Reçetesine Uygun Tabanlık Yapıyor Musunuz?

Bilgisayarlı analiziniz alındıktan sonra doktorunuzun reçetesine uygun tabanlık hazırlıyoruz.

Ayağımda Düz Tabanlık Var, Buna Çözüm Olacak Mı?

Düz tabanlık bir basış bozukluğu olup,ayakta ağrılara neden olmaktadır. Çocukluk çağında tedaviye başlanırsa tedavi amaçlı yol alınabilir. ileri yaşlarda ise konforunuzu arttırmak amaçlı kullanılır ve sürekli kullanmayı gerektirir.

FAQ: FAQ

Sözlü komutları anlayabilmesi ve yürüme platformu üzerinde destek almadan yürüyebilmesi gerektiği için ihtiyaç duyulması halinde yaklaşık 3 yaşından sonra yapılabilir.

Her Yaşa Uygun Tabanlık Üretilebiliyor Mu?

Merkezimizde her yaşa uygun tabanlık üretilebilmektedir.

Aynı Ayak Numarasına Sahip Olduğumuz Birisiyle Aynı Tabanlığı Kullanabilir Miyiz? 

Hayır kullanamazsınız. Merkezimizde standart ölçülerde hazır tabanlık bulundurulmamaktadır. Tabanlıklar kişinin kendi ayak yapısına ve yük dağılımına göre analiz sonrası kişiye özel olarak üretilmektedir.

Tabanlık Kullanımı Sonrası Ağrılarım Hemen Geçecek Mi?

Tabanlıklara adaptasyon yaklaşık bir kaç haftayı bulabilmektedir. Bu nedenle tabanlığın kullanımı gün içerisinde devamlılık gerektirmekte ve tedaviye yanıt süresini etkilemektedir.

Tabanlık Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Tabanlıklar yapıldıktan sonra kullanıma bağlı olarak 6-12 ayda yenilenmesi gereken ortezlerdir. Ayağınızda tekrar ağrılar oluşmaya başladığında tabanlığınızın değişme zamanı gelmiştir.

Tabanlık İmalat Süresi Ne Kadardır?

Eğer imalat çok yoğun değilse 2 saat içinde tabanlığınızı teslim alabilirsiniz. Yoğunluk söz konusu olursa 1 gün sonra hazırlanır. İsterseniz adresinize kargo yapılır.

Tabanlık Yaptıracağım Fakat Mevcut Ayakkabılarımda Kullanabilir Miyim?

Ayakkabı seçimi tamamen kullanıcıya ait olup, derin ayakkabılar, spor ayakkabılar daha uygun olmaktadır. Biz ürünü ayakkabıya göre değil ihtiyaca göre hazırlarız.

Topuk Dikenim Var Tabanlık Kullanabilir Miyim?

Evet kullanmalısınız. Topuk Dikeni genel olarak bir basış bozukluğundan dolayı ortaya çıkar. Bunu düzeltmek için buna özel hazırlanmış tabanlık yaptırmalısınız.

bottom of page